2048/619
Ubekendt kunstner
Fiskerhytter i snelandskab. Utydelig signatur. Olie på lærred. 100×140.
Mange større krakeleringer. Afskalninger her især langs kanter. Lærred med ujævnheder. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag