2125/790
Dansk møbeldesign
Seks stole med stel af eg. Sæde og ryg betrukket med patineret kernelæder. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds og defekter langs sygninger. En stol med defekt skind i sæde. En stol med mindre hul i skind på sæde.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud