I. L. Jensen, skole, 19. årh
Opstilling med rød-hvide roser og stedmoderblomster på en træstub. Usigneret. Olie på malepap. 18×23.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 698, 2001 nr. 1011 (afb. s. 14).
Retoucheringer. Nogle mindre krakeleringer og overfladeridser. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
13 bud