2022/265
Heinrich Dohm (f. København 1875, d. sst. 1940)
Strandparti med optrukne fiskerbåde, antagligt på Fanø. Sign. H. Dohm. 1923. Olie på lærred. 57×64.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag