2115/​801

Rainer Daumiller

Cirkulært spisebord af massiv fyr med udtræk og to tillægsplader. Udført hos Hirtshals Savværk. H. 71. Diam. 130. Fuld længde. 250. (3)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 13. april 2021

Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
4.200 DKK
4.000 DKK