1947/420
Et par kandelabre af forgyldt bronze, støbt med rocailler og bladværk, hver med to lysarme. Rokokoform. 19.-20. årh. H. 22. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag