1947/​420

Et par kandelabre af forgyldt bronze, støbt med rocailler og bladværk, hver med to lysarme. Rokokoform. 19.-20. årh. H. 22. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag