2204/219
Fire tobaksæsker af henholdsvis messing og kobber med graveringer. Holland, 18. årh. L. 13,5–17,5 cm. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||