2039/​310

Antikt Kaukasisk tæppe i Talish design. 20. årh.s begyndelse. 370×127.

Let slidte frynser. Jævnt let slidt.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK