2039/​310

Antikt Kaukasisk tæppe i Talish design. 20. årh.s begyndelse. 370×127.

Let slidte frynser. Jævnt let slidt.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000–5.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.