1921/​1547

Samling tin, bestående af tevandsvarmer med taphane H. 39 cm, lågkande H. 31 cm, et karmfad Diam. 26 cm, timeglas H. 17 cm samt et krus og et vinbæger. Derudover et saltkar af kobber H. 15 cm. Primært 19. årh. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Krus 20. årh.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag