Foto endnu ikke klar
895/​32

P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)

Udsigt over Vesterhavet syd for Skagen, aften. Sign. SK 5. Aug. Spirbakken. Olie på lærred. 29×60.

Spirbakken er eT areal ved Vestkysten godt 5 kilometer syd for Skagen og umiddelbart syd for Skagen Klitplantage.

Dette emne handles i fuldmoms

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

250.000–300.000 DKK

Hammerslag

230.000 DKK