12118/141
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Sæt på fire stole af teak, sæde og ryg betrukket med ternet uld. Udført hos Schou Andersen. Model 31. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med huller, defekter og slitage.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag