2144/669
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
To kompositioner, 1978. Begge sign. Balle. e.a. Litografier i farver. Lysmål 28×39. (2)
Litteratur: Henning Smidth nr. 1978–022 og 1978–023.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag