2312/​7066

Shangostav, udskåret patineret træ, rødt, blåt og hvidt pigment. Yoruba, Nigeria. H. ex base 30.

Proveniens: Ex. Thomas Halling samling Lund Sverige. Ex. Østrigsk privatsamling.

Tribal art, 20. marts 2023

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK
2.000 DKK