2312/7066
Shangostav, udskåret patineret træ, rødt, blåt og hvidt pigment. Yoruba, Nigeria. H. ex base 30.
Proveniens: Ex. Thomas Halling samling Lund Sverige. Ex. Østrigsk privatsamling.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag