Niels Hansen (f. Nørre Vornæs 1880, d. Thurø 1946)
Fjordparti. Sign. Niels Hansen 28. Olie på lærred. 65×73.
Udstillet: Niels Hansens Mindeudstilling, Fyens Kunstudstillingsbygning.
Behov for rensning. Krakeleringer. Enkelte retoucheringer. Enkelte mindre afskalninger.
Moderne kunst og design (udskudt), 28. august 2024