2439/​903

Ingmar Relling (f. Sykkylven 1920, d. 2002, Møbeldesigner)

“Siesta”. Høj- og lavrygget lænestol med stel af bøg, løse hynder betrukket med sandfarvet alcantara. Udført og mærket hos Westnofa, Norge. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere hynder fra Skippers Møbler.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

13 bud

1068767 3.200 DKK
943970 (Autobud) 3.000 DKK
1068767 3.000 DKK
943970 2.900 DKK
858601 (Autobud) 2.800 DKK
943970 2.700 DKK
858601 1.550 DKK
943970 (Autobud) 1.500 DKK
858601 1.500 DKK
943970 (Autobud) 460 DKK
858601 440 DKK
943970 420 DKK
1017263 400 DKK