2132/241
10 kinesiske eksport tallerkner af porcelæn, heraf tre par, dekorerede i underglasur blå med arkitektur, pinjer, blomster og design. Qing 18. årh. Diam. ca. 23 cm. (10)
Flere tallerkner med små kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
37 bud