2144/76
Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894)
Byparti med menneskeliv på torvet. Sign. P. Kornbeck, 1886. Olie på lærred. 36×32.
Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag