Anatolij Timofeevich Zverev (f. Moskva 1931, d. sst. 1986)
En efterårsskov i mørkningen. Sign. kyrillisk AZ 8. Olie på malepap. Bladstørrelse 63×50. Uindrammet.
Proveniens: Svensk privatsamling.
Lettere ujævne kanter. Minimale afskalninger og mindre krakeleringer. Enkelte tegnestifthuller.
Russisk tema, 7. december 2020
37 bud