2131/​120

Et par franske væglampetter af forgyldt messing, rigt støbt med karyatider og bladværk, hver med to lysarme. 19. årh.s slutning. H. 42. B. 35. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Slidt forgyldning.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag