2142/7502
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Berørende maleri”, 2007. Triptykon. Sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. Samlet mål 82 × 21.
Original stand.
Samtidskunst, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag