2132/696
Arne Vodder, tilskrevet (f. 1926, d. 2009)
To-personers sofa med stel af teak, løse hynder i sæde og ryg betrukket med orange møbelstof. Antageligt udført hos Sibast. 1950'erne. L. 131.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere hynder med nyere betræk.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud