1924/21
A. W. Boesen (f. Vigerslev 1812, d. Bologna 1857)
Fra en italiensk bjergsø. Sign. A. V. B. 1856. Olie på lærred. 35×49.
Minimale krakeleringer. Mindre retoucheringer primært langs kant. Enkelt 1 mm afskalning i venstre side.
Ældre malerier og møbler, 10. juni 2019
Vurdering
Hammerslag