2447/41
Et par franske Napoleon III lampetter af forgyldt bronze, støbte med amoriner, bladværk og drueklaser, hver med to svungne lysarme. 19. årh.s anden halvdel. H. 52 cm. (2)
Alders - og brugsrelaterede spor.
Vurdering