1947/92
Et par Rokoko stole af elmetræ, udskåret med muslinger og bladværk, betrukket med patineret sømbeslået læder. 18. årh. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med krakkeleringer og huller.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag