2023/31
Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)
Interiør fra Bakkehuset. Sign. Hans Hilsøe 1934. Olie på lærred. 50×69.
Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag