1927/53
Dansk maler, 19. årh.
Udsigt til et fiskerleje. Usigneret. Olie på lærred. 82×114.
Større krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag