2433/​836

Ejner Larsen (f. 1917, d. 1987)

Aksel Bender Madsen (f. 1916, d. 2000)

Konferencebord af mahogni med hollandsk udtræk. Ben opsat på sko af palisander. Udført og mærket hos Morten Olsen & Søn. H. 73. B. 90. L. 180/300.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ujævn falmet.

Moderne kunst og design, 13. august 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK