2433/836
Ejner Larsen (f. 1917, d. 1987)
Aksel Bender Madsen (f. 1916, d. 2000)
Konferencebord af mahogni med hollandsk udtræk. Ben opsat på sko af palisander. Udført og mærket hos Morten Olsen & Søn. H. 73. B. 90. L. 180/300.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ujævn falmet.
Moderne kunst og design, 13. august 2024
Vurdering
Hammerslag