1813/1604
Et par prydvaser af porcelæn med flæsekant, dekorerede i farver og guld med brogede blomster i udsparede felter på grøn grund, på volutte ben. Louis Philippe stil. 19.-20. årh. H. 26,5. (2)
Den ene vase med hårrevne. Aflejringer indvendig. Slitage på guld. Brændingsrevne under bunden på den ene vase.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag