12014/92
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Ahasuerus sends Vashti away”. Usign. Litografi i farver. På bagsiden et s/h litografi. Usign. Trykt af Mourlot. Bladstørrelse 35,4 × 26,3. Uindrammet.
Litteratur: Mourlot nr. 251 og 272.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud