2009/​58

Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)

“Damper ligger for anker”, “Danske orlogschalupper” og havneparti. Alle sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 19×28, 20 x 29 og 24×30. (3)

Det ene værk med mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag