2009/58
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
“Damper ligger for anker”, “Danske orlogschalupper” og havneparti. Alle sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 19×28, 20 x 29 og 24×30. (3)
Det ene værk med mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag