1726/1593
Et par kinesiske figurer af udskåret hardwood i form af okser med personer, øjne af ben og tilhørende baser. 20. årh. L. 21 cm. (2)
Fremstår med enkelte afslag og revner. Horn brækket.
Varia, 29. juni 2017
Vurdering
Hammerslag