1726/​1593

Et par kinesiske figurer af udskåret hardwood i form af okser med personer, øjne af ben og tilhørende baser. 20. årh. L. 21 cm. (2)

Fremstår med enkelte afslag og revner. Horn brækket.

Varia, 29. juni 2017

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag