873/​200

Gustaviansk konsol af hvidmalet træ med plade af Ölandsten, sarg udskåret med ottetalsbort og rosetter, svejede ben hvor imellem sprosse prydet med senere ornament. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 79. B. 88. D. 48.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag