835/​659

S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)

Skovserkoner sælger fisk på Højbro Plads i København. Sign. S. C. Bjulf 20. Olie på lærred. 77×60.

Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.

Fra i Havnen

Malerier, 27. august 2008

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Dette emne er udgået

3.200 DKK
3.000 DKK