835/659
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Skovserkoner sælger fisk på Højbro Plads i København. Sign. S. C. Bjulf 20. Olie på lærred. 77×60.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Fra
i
Havnen
Malerier, 27. august 2008
Vurdering
Dette emne er udgået