1506/178
Carl Gustaf Pilo, skole, 18. årh.s midte (f. Runtuna 1711, d. Stockholm 1793)
Tre portrætter af hhv. Frederik V samt dennes to dronninger, Louise og Juliane Marie. Olie på lærred. Hver 37×30. (3).
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 2. februar 2015
Vurdering
Hammerslag