1820/105
William Gislander (f. Fleninge 1890, d. Vetlanda 1937)
Regnspover i en marskeng. Sign. William Gislander 1933. Olie på lærred. 88×142.
Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag