1309/​1726

Japansk kunstner; Tre oban træsnit med Kabuki skuespillere og japansk billede i tusch med abe i træ. I ramme. 50×64 cm.

Proveniens: Abebillede - Werner Jacobsen, Nationalmuseet

træsnit trimmet, abebillede kanter mangler og plettet Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 28. februar 2013

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

(Autobud) 800 DKK
750 DKK
550 DKK
500 DKK