2249/536
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tidlig bogreol af massiv Cubamahogni med messingforede samlingshuller, samt en tilhørende sokkel. Udført og mærket hos Rud Rasmussens Snedkerier, 1930'erne. H./B. 76. D. 27,5. Sokkel: H. 5. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
25 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||