2443/​876

Yngve Ekström (f. Hagafors 1913, d. 1988)

“Lamino”. Et par højryggede hvilestole med stel af formbøjet bøg. Betrukket med grå lammeuld. Formgivet 1956. Udført og stemplet hos Swedese. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Uld misfarvet.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?