2043/​72

Et par rokoko lysestager af tin og et par lysestager af tin med kannelerede stammer. Det ene par stemplet S.W. Bein. Tyskland. 18. og 19. årh. H. 16 og 23. (4)

Rokoko stager restaurerede, den ene med rester af lim. Det andet par vipper let. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK