2421/​18

“Tommerup Station. Togenes Afgangstider”. Stationsskilt af bemalet træ. Cirka 1900. H. 157. B. 108.

Proveniens: Tommerup Station.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder afskalninger og mindre afslag. Nedre, højre hjørne med større afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag