2421/18
“Tommerup Station. Togenes Afgangstider”. Stationsskilt af bemalet træ. Cirka 1900. H. 157. B. 108.
Proveniens: Tommerup Station.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder afskalninger og mindre afslag. Nedre, højre hjørne med større afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag