2051/8093
Italiensk prydkande af forgyldt bronze, hank i form af drage, støbt med ornamentik. Renæssance stil, ca. 1860. Monteret på base af træ. H. 62 cm. B. 20 cm. D. 26 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag