2447/​573

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

Et par trearmeede kandelabre af lertøj modelleret i form af rytter med hest. Dekoreret med blåglaseret dekor på lysegrå base. Sign. monogram -2001, Danmark, L.5. H. hhv. 40,8 og 40,5. B. hhv. 30 og 31,5. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

862427 (Autobud) 7.000 DKK
1124882 6.500 DKK
862427 (Autobud) 6.000 DKK
331493 5.500 DKK
862427 (Autobud) 4.800 DKK
331493 4.600 DKK
862427 (Autobud) 2.200 DKK
933538 2.100 DKK
862427 2.000 DKK