12008/86
En dansk forgyldt senempire ramme. 1830'erne. Uden etiket. Udskåret forgyldt træ. Lysmål 32,5×26. Rammemål 46,5×40.
Afskalninger og småskrammer. Ormehuller. Senere forgyldning.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag