2426/73
Elisabeth Jerichau Baumann (f. Warszawa 1819, d. København 1881)
En vandringsmand. Sign. Elisabeth Jerichau 1859. Olie på lærred. 63×50.
Et hul (1,5 cm). Én revne (7 cm) samt én mindre perforering (1 cm) med afskalning. Retoucheringer. Enkelte minimale områder med forrensning.
Vurdering
Hammerslag