2426/​73

Elisabeth Jerichau Baumann (f. Warszawa 1819, d. København 1881)

En vandringsmand. Sign. Elisabeth Jerichau 1859. Olie på lærred. 63×50.

Et hul (1,5 cm). Én revne (7 cm) samt én mindre perforering (1 cm) med afskalning. Retoucheringer. Enkelte minimale områder med forrensning.

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag