2415/824
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
To bordlamper af klart glas med underfang af rødt glas. Model RD 1566. Udført og mærket hos Orrefors og Lyfa. H. inkl. fatning 30 og 31. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
12 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||