Fernand Léger (f. Argentan 1881, d. Gif-sur-Yvette 1955)
“La lecture”. Sign. F. Léger, 171/350. Litografi i farver, efter oliemaleri. Udgivet af Galerie Louis Carré, Paris. Lysmål 49×60.
Litteratur: Saphire, nr. E23.
Papiret er gulnet. Små fugtpletter. Undersøgt i ramme.
Grafik og editioner, 16. april 2024
24 bud