1709/785
Dansk design
Standerlampe med stel af messing og sortlakeret metal, fatninger af bakelit, skærme af farvet plast. 1950'erne. H. 133.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|