1242/128
Svensk Carl Johan klapbord af birketræ, sarg med skuffe på tværstillede ben. 19. årh.s midte. H. 73. L. 94/134. B. 73.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Nøgle medfølger ikke. Løs i samlingerne.
Ældre malerier og antikviteter, 15. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag