2449/​3

Figur af grønlig russet jade i form af gris. Han Dynasti 206 f.kr. -220 e.kr. L. 11,5 cm.

Proveniens: Dansk privat samling.

Some corrossion Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?