1709/54
Engelsk maler, 19. årh.
“On the Dart, Devon”. Usigneret. Betegnet på bagsiden W. Richardson. Olie på metal. 27,5×37,5.
Enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag